Menu Close

Küpsised

Küpsiste kasutamine

Küpsiste kasutamise põhimõtetest

Küpsiste kasutamise põhimõtetes kirjeldame, mis on küpsised (inglise keeles cookies) ning millist tüüpi küpsiseid Tehnonet Tehnika OÜ veebilehtedel kasutatakse.

Mis on küpsised

Küpsised on väikesed tekstifailid, mis salvestatakse automaatselt arvutisse või mobiilseadmesse, kui külastate veebilehte. Küpsiseid kasutatakse üksnes selleks, et veebileht toimiks korrektselt, oleks turvalisem ning pakuks paremat kasutajakogemust.

Küpsiste tüübid

Seansiküpsised (ajutised küpsised) – küpsiste eesmärk on tagada veebilehe ja pakutavate teenuste korrektne toimimine.

Püsiküpsised (säilitatakse kasutaja arvutis ka pärast veebilehitseja sulgemist) – küpsiste eesmärk on pidada meeles veebilehe külastaja eelistusi Tehnonet Tehnika OÜ veebilehtedel.

Kolmandate osapoolte küpsised – küpsised mida võivad kasutada Tehnonet Tehnika OÜ partnerite veebilehed, mis on lingitud meie veebilehtedega. Nende küpsiste tekkimist Tehnonet Tehnika OÜ ei kontrolli ja nende küpsiste kohta saab infot kolmandate osapoolte käest.

Küpsiste kasutamisest keeldumine

Veebilehe külastajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Selleks peab veebilehe kasutaja muutma oma veebilehitseja sätteid.

Juhendid enamkasutavate veebilehitsejate seadistamiseks:

Crome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=et

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/et-ee/topic/k%C3%BCpsiste-kustutamine-ja-haldamine-168dab11-0753-043d-7c16-ede5947fc64d

Edge: https://support.microsoft.com/et-ee/microsoft-edge/k%C3%BCpsiste-kustutamine-microsoft-edge-is-63947406-40ac-c3b8-57b9-2a946a29ae09

Firefox: http://support.mozilla.org/en-US/kb/Clear%20Recent%20History

Opera: http://www.opera.com/browser/tutorials/security/privacy

Safari: https://support.apple.com/guide/safari/manage-cookies-and-website-data-sfri11471/mac

Küpsiste keelamisel peab kasutaja arvestama, et kõik veebilehe funktsioonid ei pruugi enam toimida korrektselt.